تکنولوژی کامپیوتر Screen_Shot_2017_09_13_at_10.03.57_AM-w600 پردازنده عصبی آیفون X در خدمت حریم خصوصی کاربران هاست افرادیتا تکنولوژی کامپیوتر افردا دیتا افرادیتا afradata Afra Data

پردازنده عصبی آیفون X در خدمت حریم خصوصی کاربران

تکنولوژی کامپیوتر – معرفی آیفون X نقطه عطفی در تاریخ محصولات اپل بوده که با برخورداری از چیپست جدید «A11 Bionic»، امکاناتی مانند تشخیص چهره Face ID و واقعیت افزوده را فراهم نموده است.
اما ویژگی های جدید به لطف پردازنده ای تحت عنوان «neural engine» در چیپست مورد بحث امکان پذیر شده اند که وظیفه پردازش الگوریتم های یادگیری ماشینی را به عهده داشته و به گفته اپل، در هر ثانیه 600 میلیارد محاسبه انجام می دهد.

اپل با پردازش امور در درون دستگاه، برای کاربران امنیت بالاتری فراهم می کند

توان پردازشی مذکور صرف ارائه قابلیت هایی مانند Face ID، انیموجی، و واقعیت افزوده شده و در ضمن رویکرد اصلی اپل به بحث هوش مصنوعی را نشان می دهد؛ چرا که کمپانی ساکن کوپرتینو تلاش می کند با پردازش امور در خود دستگاه، عملاً نیاز اتصال به فضای ابری و سرورها را رفع کرده و به قیمت مصرف باتری بیشتر، امنیت کاربران را افزایش دهد.

ارائه پردازنده عصبی جدید در قلب چیپست A11 در راستای برنامه های پیشین اپل برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران بوده که شامل مواردی مانند استفاده از روش های آماری برای دریافت داده های کاربران بدون شناسایی آنها، و همچنین پلتفرم هوش مصنوعی «Core ML»  می شود.
گفتنی است سایر شرکت ها نیز در این زمینه پیشرفت هایی داشته اند؛ به عنوان مثال هوآوی در چیپست قدرتمند کایرین 970 از یک واحد پردازش عصبی جداگانه بهره برده و گوگل هم با معرفی متد «Federated Learning» برای پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه، به جمع کمپانی های فعال در حوزه پیوسته است.

مروری بر قابلیت Portrait Lighting دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون X

The post پردازنده عصبی آیفون X در خدمت حریم خصوصی کاربران appeared first on دیجیاتو.

منبع : دیجیاتو پردازنده عصبی آیفون X در خدمت حریم خصوصی کاربران

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت دیجیاتو می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *