تکنولوژی کامپیوتر 27280a85-67e4-40fc-8396-c13e1e27eff4-640x350 طرح رجیستری، عامل افزایش سیم کارت های فعال؟ هاست افرادیتا تکنولوژی کامپیوتر افردا دیتا افرادیتا afradata Afra Data

طرح رجیستری، عامل افزایش سیم کارت های فعال؟

تکنولوژی کامپیوتر –
دفتر بررسی های فنی و اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شماره سیمکارت های واگذار شده در کشور را تا پایان شهریورماه سال جاری به تعداد 156 میلیون و 548 هزار و 511 مورد اعلام کرد که از این تعداد تنها 85میلیون و 64 هزار و 46 سیم کارت فعال است.

دیتای موبایل سیم کارت ها را محبوب کرده است

با توجه به آمارهای سابق منتشر شده از این وزارتخانه، پی به فروش نزدیک به 540 هزار سیم‌کارت در سه ماهه دوم سال می‌بریم اما در همین بازه زمانی بیش از 2 میلیون سیم‌کارت فعال شدند که کارشناسان دلیل آن را احتمالا شایعات پیرامون طرح رجیستری می‌دانند. بر پایه گزارش تازه دفتر بررسی های فنی و اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان شهریورماه ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه کشور 106.43 درصد شد؛ در حالی که این ضریب تا پایان خردادماه 104.13 درصد بود.
«الهه احمدی راد»، کارشناس اقتصادی در این باره به دیجیاتو می‌گوید:
«ضریب نفوذ مشترکین در سه ماهه دوم سال با توجه به مقایسه آمار و ارقام ارائه شده بیشتر از سه ماهه آغاز سال بوده که این امر در سال‌های جاری کشور بی‌سابقه بوده است. احتمالا دلیل این مسئله شایعاتی پیرامون مسئله طرح رجیستری بوده که به سبب آن بسیاری از مردم موبایل‌های غیرفعال خود را با سیم‌کارت‌های قدیمی خود دوباره روشن کردند.»

از نظر وی با ظهور نسل جدید سیم‌کارت‌های دارای تکنولوژی NFC که پیش‌تر توسط ایرانسل معرفی شدند، استقبال مردم از روشن کردن سیم‌کارت‌های قدیم خود بیشتر می‌شود به ویژه اگر قرار باشد که سیم‌کارت‌های قبلی با طرح‌های ویژه‌ای برای صاحبان آنها تعویض شود. در این حالت مشترکان قطعا به جای پرداخت هزینه برای سیم‌کارت جدید، خطوط قدیمی خود را دوباره فعال می‌کنند. او باور دارد که پیشی گرفتن اینترنت اپراتورها از اینترنت ثابت به زودی محقق می‌شود و این مسئله به توسعه‌یافتگی استفاده از سیم‌کارت‌ها کمک شایانی می‌کند.

توسعه استارتاپ‌ها نیز بر استفاده بیشتر مردم از سیم‌کارت‌ها بی تاثیر نیست

احمدی راد معتقد است که فناوری‌های جدید و همچنین ظهور استارتاپ‌ها نیز در افزایش فروش سیم‌کارت نقش‌ بسزایی دارد چرا که در این سامانه‌ها بر خلاف بازار سنتی، قیمت‌گذاری عموما کمتر است و تبلیغات دهان به دهان مردم به علت قیمت کمتر این استارتاپ‌ها در قبال ارائه خدماتشان، باعث می‌شود تا عده زیادی به سمت خرید سیم‌کار‌ت‌های 4G بپردازند. وی با اشاره به نسل پنجم سیم‌کارت‌ها نیز می‌گوید: «به عرضه آنها در طول یکی دو سال آینده در ایران امیدوار نیستم و هنوز اظهار نظر برای استقبال و فعالیت این سیم‌کارت‌ها در ایران بسیار زود است.»

The post طرح رجیستری، عامل افزایش سیم کارت های فعال؟ appeared first on دیجیاتو.

منبع : دیجیاتو طرح رجیستری، عامل افزایش سیم کارت های فعال؟

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت دیجیاتو می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *