تکنولوژی کامپیوتر b-600x350 ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی هاست افرادیتا تکنولوژی کامپیوتر افردا دیتا افرادیتا afradata Afra Data

ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی

تکنولوژی کامپیوتر – استفاده از تلفن همراه به عنوان کیف پول چند سالی است که در کشورهای پیشرفته مورد استقبال قرار گرفته و به کاربران اجازه می دهد از طریق فناوری NFC، در پایانه های خرید مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند. حال به نظر می رسد اپل ایده های بزرگ تری را در سر می پروراند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از دفتر ثبت پتنت ایالات متحده آمریکا، کمپانی ساکن کوپرتینو اخیراً ایده ای را  به ثبت رسانده که به استفاده از آیفون به جای کارت شناسایی اشاره دارد.

اطلاعات کارت های شناسایی مغناطیسی با استفاده از فناوری های ارتباط نزدیک خوانده می شوند

پتنت مورد بحث نحوه بهره گیری آیفون از فناوری های ارتباط نزدیک (NFC یا RFID) برای ذخیره سازی اطلاعات کارت های شناسایی مغناطیسی را تشریح می کند. اطلاعات مذکور که از کارت هایی مانند گواهینامه خوانده می شوند، پس از تایید در سرورهای سازمان های مربوطه، در آیفون ثبت شده و کاربر می تواند از گوشی خود به عنوان کارت شناسایی و اثبات هویت استفاده کند.
فرآیند اثبات هویت توسط آیفون نیز بدین صورت است که پس از درخواست اطلاعات توسط یک سازمان، کاربر با وارد کردن پسورد یا استفاده از سنسور اثر انگشت (تشخیص چهره در آیفون X) اطلاعات درخواستی را ارسال می کند. سیستم مذکور خصوصاً در ادارات و کارخانه ها برای اجازه ورود کارمندان به قسمت های مختلف سازمان کابرد خواهد داشت.

پتنت اپل (با شماره 20180225662) همچنین امکان استفاده از آیفون به عنوان پاسپورت را هم مطرح می کند که در این صورت، نیاز به همراه داشتن دائمی پاسپورت توسط مسافران رفع خواهد شد. البته در این زمینه و به خصوص برای مسافرت های خارجی و بین قاره ای، محدودیت های قانونی مختلفی وجود دارد و کمپانی مجبور است برای استفاده از ایده جدید، با دولت های مختلف وارد مذاکره شود.

گزارش مالی تامین‌کننده اپل، راهیابی دوربین TrueDepth به آیفون‌های 2018 را تایید می‌کند

The post ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی appeared first on دیجیاتو.

منبع : دیجیاتو ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت دیجیاتو می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *