کامیون نیمه خودران دایملر

تکنولوژی کامپیوتر – خودروهای خودران مدتی است که در دنیا معروف شده‌اند و مرکز توجه قرار گرفته‌اند. شاید تسلا را بتوان به عنوان پدر خودروهای خودران دانست. تسلا این تکنولوژی را زودتر از همه آغاز کرد، اما امروز تقریبا همه خودروسازان بزرگ دنیا نمونه‌ای از خودروهای خودران را دارند. تسلا البته از آنجایی که پیشگام این حوزه است سال گذشته پا را فراتر گذاشت و همزمان با رودستر تسلا یک کامیون الکتریکی خودران را هم رونمایی کرد.
این خودرو البته هنوز تجاری نشده است اما نمونه اولیه آن هم کافی بود تا همه توجه‌ها را جلب کند. حالا در این میان کمپانی دایملر پا پیش گذاشته است. دایملر همانطور که میدانید کمپانی مادر مرسدس بنز است و البته مانند تسلا سنگ بزرگی انتخاب نکرده! دایملر تصمیم گرفته تا خودرویی بسازد که بتواند آن را زودتر روانه جاده‌ها کند.
دایملر یک کامیون را در نمایشگاه CES 2019 معرفی کرده است. این کامیون نیمه خودران است. کامیون نیمه خودران دایملر طراحی شده تا بتواند برخی خطاهای انسانی را کاهش دهد. بسیاری از تصادفات کامیون‌ها به دلیل خطاهای انسانی است. رانندگان کامیون ممکن است به سادگی حواسشان پرت شود و این اتفاق می‌تواند یک فاجعه به همراه داشته باشد.
دایملر گفته است که این کامیون را همین امسال روانه بازار می‌کند. یکی از خبرنگاران The Verge هم در حاشیه نمایشگاه سوار این کامیون هوشمند شده است که ویدئوی آن را می‌توانید در ادامه ببینید.
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {display:block;width:100%;height:auto;} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;}

.
 
The post کامیون نیمه خودران دایملر appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

منبع : آی تی ایران کامیون نیمه خودران دایملر

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت آی تی ایران می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *