انتقال برق با فاصله چند متری

تکنولوژی کامپیوتر – شارژرهای بی‌سیم چند سالی است که به زندگی روزمره ما اضافه شده‌اند. سامسونگ مدت‌هاست که موبایل‌های خود را با این قابلیت عرضه می‌کند و پیرو آن هم سایر شرکت‌های بزرگ سازنده موبایل این تکنولوژی را به موبایل‌های خود اضافه کرده‌اند. به این ترتیب کاربران تا حدی از شر سیم‌های شارژر راحت شده‌اند. حتی اپل که نسبت به تکنولوژی‌های جدید همیشه کند عمل می‌کند بالاخره سال گذشته این فناوری را به آیفون‌های ۸، ۸ پلاس و ۱۰ اضافه کرد.
شاید با پروسه شارژ بی‌سیم آشنایی کافی داشته باشید اما CES جای فناوری‌های جدید و شگفت‌آور است. در نمایشگاه CES 2019 هم این تکنولوژی به مرحله تازه‌ای رفته است. یک شرکت کوچک در غرفه خود تکنولوژی را نمایش داد که تحسین برانگیز است. دستگاه ساخت این شرکت می‌تواند برق تا فاصله چند متری انتقال دهد!
در دموی این شرکت می‌توانید ببینید که دستگاه فرستنده انرژی بالای میز و به سقف نصب شده است و موبایل کاربر روی میز قرار دارد. این دستگاه توسط یک فرستنده که به فرو سرخ (infrared) مجهز است، انرژی را ارسال می‌کند و با فاصله چند متری یک دریافت کننده قرار دارد که انرژی را می‌گیرد و به هر دستگاهی منتقل می‌کند.
به گفته سازنده این تکنولوژی، دستگاه آنها به نوعی برعکس سلول‌های خورشیدی عمل می‌کند. سلول‌های خورشیدی اشعه را به برق تبدیل می‌کنند و این دستگه برق را به اشعه تبدیل می‌کند و آن را با همان اشعه ارسال می‌کند. در ادامه می‌توانید گفت‌وگوی کوتاهی با مسئول این تکنولوژی را ببینید.
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {display:block;width:100%;height:auto;} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;}

.
The post انتقال برق با فاصله چند متری appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

منبع : آی تی ایران انتقال برق با فاصله چند متری

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت آی تی ایران می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *