تکنولوژی کامپیوتر bb37a9951266a1ea351ef73e5abd2ee05b82a9c3_1-750x350 آی بی ام و نخستین سوپر کامپیوتر کوانتومی تجاری هاست افرادیتا تکنولوژی کامپیوتر افردا دیتا افرادیتا afradata Afra Data

آی بی ام و نخستین سوپر کامپیوتر کوانتومی تجاری

تکنولوژی کامپیوتر – شرکت IBM از اولین کامپیوتر کوانتومی تجاری برای استفاده خارج از آزمایشگاه  را در نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرده است.
در این سیستم 20 کیوبیت-qubits، قطعات پردازشی کوانتومی و کلاسیک در یک پکیج جای گرفته شده و می‌توان از این سیستم برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی یا تجاری استفاده کرد.
این پکیج که سیستم IBM Q نام دارد، بسیار عظیم است و می‌تواند هرآنچه یک شرکت برای شروع پروژه‌های پردازش کوانتوم نیاز داشته باشد را تامین کند حتی تمام ماشین آلات مورد نیاز برای خنک کردن سخت افزارهای پردازش کواننتوم را نیز شامل می‌شود.
مرتبط: کامپیوتر کوانتومی چیست؟

شرکت IBM از این سیستم به عنوان اولین سیستم پردازش کوانتومی تلفیقی جهانی یاد کرده که برای اهداف علمی و تجاری کاربرد دارد.  Arvind Krishna نائب رئیس ارشد شرکت  Hybrid Cloud  و مدیر بخش IBM Research در این‌باره می‌گوید:« سیستم IBM Q System One  یک قدم بزرگ در جهت  دهی تجاری به صنعت پردازش کوانتومی است. این سیستم جدید برای بسط پردازش کانتومی خارج از مرزهای یک آزمایشگاه تحقیقاتی و در محیط های متفرقه کاری، یک عنصر اساسی محسوب خواهد شد. ما همچنان تلاش داریم تا برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های عملی کوانتوم در زمینه‌های تجارت و علم را گسترش دهیم.»

ساخت کامپیوتر کوانتومی IBM باعث شده این شرکت بسیار از این بابت به خود ببالد که البته جای تعجب نیز ندارد، سیستم Q حقیقتا حیرت انگیز است! ارتفاع و عرض این دستگاه، حدود 2 متر و 70 سانت است و طراحی زیبا و متفاوتی دارد.

برای اینکه یک کامپیوتر کوانتوم شخصی در خانه داشته باشید، بهتر است با خود شرکت IBM تماس بگیرید زیرا این دستگاه از آن دسته محصولاتی نیست که در فروشگاه آنلاین آمازون قابل سفارش باشد.
مرتبط:

شبکه‌های کوانتومی چیست؟

The post آی بی ام و نخستین سوپر کامپیوتر کوانتومی تجاری appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

منبع : آی تی ایران آی بی ام و نخستین سوپر کامپیوتر کوانتومی تجاری

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت آی تی ایران می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *