واکنش فرانسه به اظهارات روحانی درباره پرتاب ۲ ماهواره به فضا

تکنولوژی کامپیوتر –

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه طی موضعی توجیه‌ناپدیر از ایران خواست که بلافاصله تمام فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک را متوقف کند.

 

به گزارش رویترز، فرانسه امروز -جمعه- از ایران خواست تا بلافاصله تمام فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک را که قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای را دارد، متوقف کند.

 

«اگنس وون درمول» سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در نشست خود با خبرنگاران مدعی شد: «فرانسه یادآور می‌شود که برنامه موشکی ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مطابقت ندارد».

 

وی با تکرار برخی ادعاها از ایران خواست تا بلافاصله تمام فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک را که «برای حمل سلاح‌های هسته‌ای طراحی شده‌اند»، از جمله آزمایش‌های مربوط به استفاده از تکنولوژی موشک‌های بالستیک را متوقف کند.

 

این اظهارات در واکنش به سخنان روز پنج‌شنبه «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران مطرح شد که اعلام کرده بود در هفته‌های آینده دو ماهواره با استفاده از موشک‌های ایران به فضا فرستاده می‌شود.منبع : ایستنا واکنش فرانسه به اظهارات روحانی درباره پرتاب ۲ ماهواره به فضا

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت ایستنا می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *