ویکی‌پدیا فارسی ۱۵ ساله شد

تکنولوژی کامپیوتر – ویکی پدیا فارسی در ۲۸ آذر ماه سال ۱۳۸۲ یعنی ۱۹ دسامبر ۲۰۰۳ فعالیت خودش را شروع کرد. جالب است بدانید امروز ۶۵۶ هزار و ۵۷۹ مطلب روی ویکی پدیا فارسی قرار دارد.
چند نکته جالب توجه
ویکی پدیا فارسی بزرگترین نسخه ویکی پدیا در خاورمیانه و سومین در آسیا است. تیمی که روی ویکی پدیا فارسی در ایران کار می‌کنند از قدیمی‌ترین گروه‌ها در خاورمیانه هستند. ویکی پدیا فارسی موفق شد تعداد کاربران جدیدش را امسال ۳۵ درصد افزایش دهد و همچنین تعداد کاربران فعال این وب‌سایت هم ۱۵ درصد رشد داشته‌اند. ویکی پدیا در ایران یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها است و فقط در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ ویکی‌پدیا ۱۴۸ میلیون بازدید از ایران داشته است.
ویکی پدیا پنجمین سایت پربازدید در جهان است. جالب است بدانید در ایران هم این وب‌سایت رتبه هفتم را دارد و این امر نشان می‌دهد ایرانیان استقبال بسیار خوبی از این دایرةالمعارف رایگان دارند.
تبریک مدیر اجرایی
در ادامه می‌توانید تبریک خانم کاترین ماهر، مدیر اجرایی بنیاد ویکی پدیا را به مناسبت پانزدهمین سالگرد تولد ویکی پدیا فارسی را ببینید.
.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {display:block;width:100%;height:auto;} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;}

.
مطلب مرتبط: تولد ۱۲ سالگی ویکی‌پدیا فارسی
The post ویکی‌پدیا فارسی ۱۵ ساله شد appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

منبع : آی تی ایران ویکی‌پدیا فارسی ۱۵ ساله شد

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت آی تی ایران می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *