ترک فیس بوک چه حس و حالی دارد؟

تکنولوژی کامپیوتر – علیرغم اطلاعاتی که در سال گذشته پیرامون رسوایی‌های فیسبوک منتشر شد، اما به‌نظر نمی‌رسد که کاربران تصمیم گرفته باشند حساب کاربری خود را برای همیشه ببندند. با این حال، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که شاید ترک فیسبوک – حتی بصورت موقتی – بتواند مثمرثمر باشد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از technologyreview، پژوهشگران دانشگاه استنفورد و دانشگاه نیویورک، گروهی متشکل از نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر را که به‌طور میانگین یک ساعت در روز به فیسبوک سر می‌زدند، مورد مطالعه قرار دادند.
سپس در زمان انتخابات میان‌دوره‌ای در سال گذشته که در ایالات متحده در حال برگزاری بود، به‌طور تصادفی از نیمی از آنها خواستند به مدت چهار هفته حساب کاربری‌شان را ببندند و در عوض، به آنها ۱۰۲ دلار پرداخت کردند و از افراد مورد مطالعه، به‌طور مرتب خواسته می‌شد تا از طریق پیام‌های نوشتاری، حال و احوالشان را بیان کنند.
 
گروه «ترک‌کننده» شاهد اثرات متعددی بود.
نخست، آنکه این افراد زمان بیشتری را با دوستان و خانواده خود صرف کردند. آنها زمان فراغت‌شان را در رسانه‌های اجتماعی به‌سر نمی‌بردند و در عوض تصمیم گرفتند بخش زیادی از آن را به تماشای تلویزیون بپردازند.
آنها در مقایسه با گروه کنترل‌کننده، به‌میزان قابل‌توجهی خوشحال‌تر بودند. این افراد در جریان اخبار قرار می‌گرفتند و جهت‌گیری سیاسی کمتری نیز پیدا کرده بودند. آنها همچنین پس از اتمام مطالعه، واقعاً تصمیم گرفتند که زمان کمتری را در فیسبوک صرف کنند.
 

 
این تحقیق، باورهای پیشین مبنی بر اینکه فیسبوک مزایای زیادی را برای کاربران خود به‌همراه دارد را به چالش کشید.

پژوهشگران در گزارش خود چنین نوشتند: «هرگونه بحث در مورد معایب رسانه‌های اجتماعی نباید این واقعیت را نادیده بگیرد که آنها البته نیازهای عمیق و گسترده جامعه را هم برآورده می‌سازند. اما افراد مورد مطالعه ما یاد گرفتند بدون فیسبوک می‌توانند از زندگی‌شان لذت ببرند؛ حتی بیش از آنچه که فکرش را می‌کردند.»
 

منبع : ایتنا ترک فیس بوک چه حس و حالی دارد؟

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت ایتنا می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *