تکنولوژی کامپیوتر Online-Voting-Button-Follow-My-Vote-750x350 فراخوان ۳۰ هزار دلاری دولت سوئیس برای هک کردن سیستم رای گیری آنلاین هاست افرادیتا تکنولوژی کامپیوتر افردا دیتا افرادیتا afradata Afra Data

فراخوان ۳۰ هزار دلاری دولت سوئیس برای هک کردن سیستم رای گیری آنلاین

تکنولوژی کامپیوتر – دولت سوئیس قصد دارد سیستم رای گیری آنلاین خود که قرار است به زودی از آن استفاده کند را مورد ارزیابی قرار دهد و به این منظور از محققین امنیتی و هکر‌ها درخواست کرده تا با انجام قوی‌ترین حملات قدرت دفاعی سیستم انتخابات آنلاین را بسنجند.
این ارزیابی‌ها قرار است از ۶ بهمن‌ها آغاز شود و جایزه برای فردی که بتواند به این سیستم نفوذ کند بین ۱۰۰ دلار تا ۳۰ هزار دلار خواهد بود. جدول کامل جوایز نقدی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید (یک فرانک کمی بیشتر از ۱ دلار ارزش دارد).

موضوع            
حداقل جایزه به فرانک سوئیس

انجام بهینه‌سازی‌های معمولی روی سیستم
100

نفوذ به سیستم رای گیری آنلاین
1,000

تخریب آرای وارده یا ایجاد شرایطی که نتوان آن‌ها را تحلیل کرد
5,000

انجام حملات موفق به سرور‌های رای گیری آنلاین
10,000

ایجاد تغییر در رای‌ها حتی در صورت شناسایی شدن مهاجم
20,000

ایجاد تغییر در رای‌ها در صورت ناشناس ماندن مهاجم
30,000 – 50,000

شرکت‌ها و متخصصین امنیت برای شریک شدن در این ارزیابی باید ابتدا در این وبسایت ثبت نام کنند. ثبت نام به شرکت کننده‌ها مجوز رسمی حمله به این سیستم را می‌دهد و تضمین می‌کند در صورت انجام حمله‌ای موفق -البته به عنوان اولین شخصی که بتواند نفوذ و حمله را گزارش کند- جایزه را دریافت خواهند کرد.
البته در این بین برخی از حملات غیر قانونی شناخته می‌شوند. به عنوان مثال حملاتی که اطلاعات شخصی رای دهندگان را بر ملا کند غیر قانونی خواهد بود. مسئولان امنیتی سیستم رای گیری آنلاین برخی از دیوار‌های امنیتی این سیستم را برای چالش یاد شده کاهش خواهند داد تا مهاجمین تنها تمرکز خود را روی حمله به سیستم مرکزی قرار دهند.

همچنین سورس کد سیستم رای گیری آنلاین به صورت کامل در گیت لب قرار داده شده و به مهاجمین اجازه دارند که تا هر مقدار که می‌خواهند کد شرکت در رای گیری دریافت کنند تا ساده‌تر قدرت دفاعی سیستم انتخابات آنلاین را بسنجند.
دولت سوئیس قصد دارد با به انجام رساندن این چالش قدرت سیستم رای گیری آنلاین خود را نشان دهد. از طرفی این موضوع می‌تواند پاسخی باشد برای گروهی از سیاستمداران در این کشور که مخالف انجام این نوع رای گیری هستند.
به زعم دولت سوئیس انجام رای گیری ساده‌تر از گذشته به شهروندان مقیم خارج این کشور اجازه می‌دهد تا در سرنوشت سوئیس شرکت داشته باشند.
The post فراخوان ۳۰ هزار دلاری دولت سوئیس برای هک کردن سیستم رای گیری آنلاین appeared first on دیجیاتو.

منبع : دیجیاتو فراخوان ۳۰ هزار دلاری دولت سوئیس برای هک کردن سیستم رای گیری آنلاین

این مطلب توسط ربات سایت تکنولوژی کامپیوتر درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده منبع سایت دیجیاتو می باشد.


افرادیتا,افرا دیتا , Afra Data , AfraData , هاست وردپرس افرادیتا , هاست افرادیتا AfraData , وبلاگ محمد عادلی

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *